Uprawnienia gazowe Bydgoszcz, Kurs na podnośniki Bydgoszcz, Kurs żuraw wieżowy Bydgoszcz, Kurs pedagogiczny Bydgoszcz, Kurs podnośniki nożycowe Bydgoszcz, Uprawnienia zwyżki Bydgoszcz Stowarzyszenie Inżynierów i Mechaników Polskich
Śledź nas:
Telefon

52 322 92 58

Adres

Toruńska 286, Bydgoszcz

Uprawnienia gazowe Bydgoszcz, Kurs na podnośniki Bydgoszcz, Kurs żuraw wieżowy Bydgoszcz, Kurs pedagogiczny Bydgoszcz, Kurs podnośniki nożycowe Bydgoszcz, Uprawnienia zwyżki Bydgoszcz

Cel szkolenia i egzaminu spawalniczego

W naszym Ośrodku ODEKA SIMP organizujemy kursy spawalnicze w metodach MAG (135), TIG (141) MMA elektroda (111) oraz spawania gazowego z uprawnieniami międzynarodowymi.

Kursy i egzaminy prowadzone są zgodnie z najnowszą normą spawalniczą EN ISO 9606-1 oraz EN ISO 9606-2, przystosowane zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę ze spawaniem, jaki i dla osób chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności. Wykładowcy i Instruktorzy prowadzący zajęcia, posiadają wieloletnie doświadczenie w charakterze szkoleniowca jak i osoby wykonującej prace spawalnicze.

Możemy zaproponować kurs spawania stali czarnej, nierdzewnej lub aluminium w poniższych wariantach:

  • spawanie blach i / lub rur spoinami pachwinowymi  - spawanie podstawowe dla osób początkujących
  • spawanie blach i / lub rur spoinami doczołowy - spawanie zaawansowane, ponadpodstawowe
  • spawanie blach i rur spoinami pachwinowymi i doczołowymi

Uprawnienia spawalnicze można zdobyć również podchodząc do samego egzaminu spawalniczego, jednak warunkiem przystąpienia jest posiadanie wiedzy i umiejętności z zakresu spawania wybraną metodą. Egzamin przeznaczony jest dla osób, które posiadały wcześniej uprawnienia, lecz utraciły one swoją ważność lub dla osób wykonujących prace spawalnicze, a nie posiadające wcześniej uprawnień.

Zajęcia odbywają się w bazie szkoleniowej w Bydgoszczy w naszej nowo oddanej do użytku (listopad 2017) spawalni wyposażonej w najnowocześniejszy sprzęt spawalniczy m.in. Kemppi, Lincoln. Spawalnia posiada atesty z Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach i TUV Rheinland Polska Sp. z o.o..

Czas trwania, terminy i godziny spotkań indywidualnie ustalamy z Uczestnikiem.

W trakcie szkolenia każdy uczestnik wyposażony zostanie w odzież ochronną (rękawice, przyłbica, maska, fartuch spawalniczy i inne).

Istnieje możliwość realizacji szkolenia dla osób indywidualnych oraz dla grup zorganizowanych, prowadzimy również szkolenia wyjazdowe na terenie całej Polski.

Po zakończeniu szkolenia, uczestnik przystępuje do egzaminu, który odbywa się również w naszym Ośrodku. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu, Uczestnik otrzymuje uprawnienia do wykonywania prac spawalniczych i może ubiegać się o zatrudnienie na stanowisku Spawacza zarówno w Polsce jak i zagranicą.

Osobom, które ukończą u nas kurs spawacza, pomagamy znaleźć zatrudnienie.

Zastanawiasz się, która metoda będzie dla Ciebie najlepsza - zapraszamy do nas a nasz Zespół doradzi, podpowie, pokaże różnice. Poniżej, w skróci opis metod spawalniczych, których nauczamy w naszym Ośrodku:

  1. TIG (141) Tugsten Inert Gas - Spawanie za pomocą łuku elektrycznego, nietopliwą elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Metoda niezwykle precyzyjna, umożliwiająca spawanie zarówno stali "czarnych" jak i nierdzewnych - austenitycznych. Uczymy w tej metodzie zarówno spawania blach jak i rur, spawania pachwinowego i doczołowego z wykorzystaniem gazów formujących we wszystkich możliwych pozycjach spawalniczych. Metoda wykorzystywana bardzo szeroko w przemyśle, motoryzacji, budownictwie oraz pracach artystycznych. Wymaga sporej wiedzy i cierpliwości. Nauka nie jest łatwa, lecz nabyte umiejętności przynoszą dużą radość i satysfakcję. Metoda dla tych, którzy chcą wybić się poza przeciętność. Wiedza i nabyte na kursie umiejętności pozwalają na zdobycie dobrze płatnej pracy w zawodzie spawacza.
  2. MAG (135,136) Metal Activ Gas - Spawanie za pomocą łuku elektrycznego, topliwą elektrodą metalową w osłonie gazów aktywnych chemicznie. Metoda przeznaczona przede wszystkim dla przemysłu ciężkiego i budownictwa, umożliwiająca osiągniecie dużej efektywności przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu.
  3. MMA (111) - Manual Metal Arc - Spawanie za pomocą łuku elektrycznego, metalową elektrodą otuloną. Jedna z najstarszych metod spawania, mało efektywna lecz wymagająca od spawacza sporych umiejętności manualnych.
  4. 311 - Spawanie Acetylenowo - tlenowe - Jest to metoda spawalnicza nie wymagająca dostępu do zasilania elektrycznego. Do utworzenia jeziorka spawalniczego a co za tym idzie również spoiny wykorzystywana jest energia pochodząca ze spalania mieszanki gazów (tlenu i acetylenu). Metoda wykorzystywana w warsztatach, budownictwie oraz w branży instalacyjnej (instalacje grzewcze i sanitarne). Przy zastosowaniu lancy tnącej, można tę mieszaninę gazów wykorzystać również do cięcia elementów stalowych

Aby zapisać się na szkolenie wypełnij poniższy formularz, wyślij do nas wiadomość na adres: magda@uprawnienia.com lub zadzwoń 662 067 715.Uprawnienia gazowe Bydgoszcz, Kurs na podnośniki Bydgoszcz, Kurs żuraw wieżowy Bydgoszcz, Kurs pedagogiczny Bydgoszcz, Kurs podnośniki nożycowe Bydgoszcz, Uprawnienia zwyżki Bydgoszcz

Zapisz się na szkolenie!